Slide 1

Kalıp Yapma

Mükemmel reprodüktif doğruluğuna sahip silikon bileşikleri...

Kalıp Yapma Hakkında

Restoratörlerden arkeologlara, müze koruyucularından tasarımlarını yeniden üretmek isteyen sanatçılara kadar değerli orijinallerin izlenimlerini yaratmak için pek çok iyi ve meşru neden var: herkes silikon ölçü bileşikleriyle çalışıyor.

Remmers Silicon AFM, yüksek yırtılma direncine sahip ve çok amaçlı döküm kalıplarının üretimi için özel olarak geliştirilmiş, oldukça elastik, yoğuşma ile kürlenen bir silikon kalıp bileşiğidir. Mükemmel çoğaltma doğruluğu gösterir ve tüm zorluk derecelerindeki ölçüler için uygundur. Yüksek esnekliği ve iyi ayırma özellikleri sayesinde malzeme modelden kolayca çıkarılabilir ve bu nedenle mümkün olan en yüksek kalıp sıklığı ve doğruluğu için tasarlanmıştır. Stabiliteyi artırmak için, silikon kalıplama bileşiği AFM’nin akışkanlığı AFM koyulaştırıcı katkı maddesi eklenerek azaltılabilir. Bu şekilde, fırça yöntemi kullanılarak düz olmayan veya dikey kalıp yüzeylerinde, ölçü bileşiği akmadan veya sarkmayacak şekilleri de oluşturulabilir.

Kalıbın farklı maddelerle dökülmesi mümkündür. Tekrar kullanım için genellikle dökülebilir harçlar / sıva harçları kullanılır.

Detaylı bilgi için lütfen bizim ile irtibata geçiniz.