Ana Sayfa>Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma
Slide 1

Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma

Restorasyon ve tarihi eser korumada uzman çözümler

Slide 1

Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma

Eski sıvalı yüzeylerin yenilenmesi REMMERS ile hızlı, kolay ve mükemmel bir şekilde mümkündür.

Slide 1

Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma

Restorasyon ve tarihi eser korumada uzman çözümler

previous arrow
next arrow

Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma Hakkında

Tarihi Eserleri koruma temel olarak yapıların kalıcı olarak korunması amacını gütmektedir. Kültürel miraslarımız tarihimiz için çok önemli kimlikler taşımakta ve gelecek nesillerimize ışık tutmaktadırlar.

REMMERS bina cephelerinin temizlenmesi, onarılması, güçlendirilmesi, korunması, bakımı, kalıcı su yalıtımı ve ahşapların korunması dahil “Temelden çatıya kadar” Tarihi Eserlerimizi korumaktadır.

REMMERS, Restorasyon ve Tarihi Eser Koruma konusunda 1949 yılından beri geniş ölçekli bir deneyim ve bilgiye sahiptir. Bu deneyim ve bilgi çok çeşitli ürün portföyüne sahip olması sonucunu getirmiştir.

Bir kir tabakası, geniş iç yüzeyi sayesinde nem, gaz ve partikül kirleticiler için mükemmel bir emicidir. Bunlar genellikle yüzeyin alt tarafında tepki verir ve tahribatı hızlandırır.

Detaylı Bilgi

Doğal taş ve diğer mineral yapı malzemelerinin tuzdan arındırılması, yapı üzerindeki yapıya zarar veren tuzları önemli ölçüde azaltmak için birçok önemli yapıda denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir.

Detaylı Bilgi

Duvarcılık uzun bir geleneğe sahiptir. Daha önceki zamanlarda duvarcılık ticaret kurallarına göre yapılıyordu; Tuğla boyutu ve duvar kalınlığı gerilime bağlı olarak tahmin edildi. Günümüzde, eski binaların güvenliği ve yenilenmesi için yük taşıma kapasitesi bilgisi büyük önem taşımaktadır.

Detaylı Bilgi

Pek çok doğal taş şişebilir kil mineralleri içerir. Çoğunlukla bunlar, yapısı bir kitaba benzeyen katmanlı silikatlardır. Elektrokimyasal etki nedeniyle, çok az nem olduğunda bile ara katmanları arasında su depolayabilir ve bırakabilirler.

Detaylı Bilgi

Mineral yapı malzemesinin aşınmasına her zaman yapısının zayıflaması eşlik eder. Konsolidasyonun ana görevi dış hava etkisiyle oluşturulan gözenek boşluğunun doldurulmasını hedeflemektedir.

Detaylı Bilgi

Doğal taşın sağlamlaştırılmasıyla ilgili işler genellikle yapısal sağlamlaştırma ile sınırlı değildir, hava etkisinin türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak bunun çok ötesine geçer.

Detaylı Bilgi

Remmers restorasyon harc sistemi, mineral yapı malzemelerine eklemek veya bunları değiştirmek için özel olarak geliştirilmiştir.

Detaylı Bilgi

Restoratörlerden arkeologlara, müze koruyucularından tasarımlarını yeniden üretmek isteyen sanatçılara kadar değerli orijinallerin izlenimlerini yaratmak için pek çok iyi ve meşru neden var: herkes silikon ölçü bileşikleriyle çalışıyor.

Detaylı Bilgi

Derzler, binada farklı işlevler üstlenir ve bu nedenle ilgili gereksinimlere bağlı olarak çok farklı özelliklere sahip olmalıdır.

Detaylı Bilgi

Eskiden sıva farklı malzemelerin de kaplanabildiği ve optik olarak standardize edilebildiği hava şartlarına karşı korumaydı; Daha sonra çok yönlülüğü, uyarlanabilirliği ve çok sayıda olası kullanımı nedeniyle öncelikli oldu.

Detaylı Bilgi

Su, mineral yapı malzemelerinin ayrışmasında merkezi bir rol oynar. Hasarı önlemek için mantıklı bir önlem (profilaktik) su iticiliktir.

Detaylı Bilgi

Remmers grafiti koruma, yarı kalıcı grafiti koruma sistemleri sınıfına aittir. Grafiti ve boyalar, sıcak su yüksek basınçlı temizleyici (higrotermal temizlik) kullanılarak uygulama yapılan yüzeylerden kolayca çıkarılabilir.

Detaylı Bilgi

Binalar ve figüratif nesneler üzerindeki resimler ve renk versiyonları eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bir tasarım öğesi ve koruyucu ve aşınma tabakası olarak hizmet ettiler. Emisyonla ilgili hava koşullarından kaynaklanan hasar göz önüne alındığında, koruyucu fonksiyonun önemi son yıllarda artmıştır.

Detaylı Bilgi